کانال تلگرام تحریرلند صفحه رسمی تحریرلند در اینستاگرام

لوازم اداری دفتر کار چیست؟

لوازم اداری مورد نیاز دفتر کار چیست ؟

لوازم اداری دفتر کار چیست؟

هر شرکت، دفتر و یا مجموعه ای برای انجام کارهای روزانه کارکنان نیاز به لوازمی دارد.  در یک سری از این اقلام جدا از متفاوت بودن شغل ها، مشترک می باشد. تعدادی از این اقلام برای میز کار، نگهداری اسناد، جلسات اداری و..الزامی هستند.

برای مجموعه خود ساختمان اداری بزرگ یا دفتر کار کوچک داشته باشید، باید آن‌ را با تمام وسایل و تجهیزات ضروری اداری مجهز کنید.
برای انجام کارهای روزانه شرکت داشتن
لوازم اداری دفتر کار الزامی است. توجه نمایید با توجه به نوع شرکت، لوازم اداری ضروری و تجهیزات نیز متفاوت خواهد بود. اما یک دسته لوازم وجود دارند، که برای تمامی دفاتر و شرکتها مشترک هستند. پس روی میز کار، اتاق اداری و در قفسه های هر شرکت و دفتری ضروری هستند.
در اینجا فهرست کاملی از لوازم اداری دفتر کار فراهم کردیم، تا برای خرید دسته بندی کاملی داشته باشید.

ما در این مقاله لیست لوازم اداری دفتر کار را معرفی میکنیم، با ما همراه باشید:

 

لیست لوازم اداری دفتر کار :

لوازم روی میز اداری شامل اقلامی هستند که به نظم بخشیدن میز کار در محیط اداری کمک می کنند. همچنین اقلامی که بسیار کاربردی هستند، و موجب سرعت بخشیدن کارتان می شوند.

اقلام مورد نیاز میز کار
اقلام مورد نیاز میز کار
لیست لوازم اداری دفتر کار: جاقلمی
جای کاغذ یادداشت
جای سنجاق مغناطیسی
کاغذ یادداشت
تقویم رومیزی
منگنه
قیچی
ماشین حساب
گیره کاغذ
گیره پوشه
پایه چسب
پایه خنک کننده لپ تاپ

 

نوشت افزار مورد نیار دفاتر کار :

"<yoastmark

نوشت افزار مورد نیار دفاتر کار خودکار
لاک غلط گیر
ماژیک
ماژیک هایلایت
چسب ماتیکی

وسایل نگهداری اسناد اداری :

برای ساماندهی و نظم دادن به محل کارتان، به برخی از تجهیزات بایگانی نیاز دارید. این آیتم ها به شما کمک می‌کنند، تا پرونده ها و اسناد خود را دسته بندی کنید. در صورت لزوم به راحتی بتوانید آنها را پیدا کنید. همچنین این تجهیزات این امکان را به شما میدهد تا یک سری از لوازم دفتری را در آنها جای دهید، تا میز کار شما شلوغ و بهم ریخته نباشد.

 

وسایل نگهداری اسناد اداری
وسایل نگهداری اسناد اداری
 

 

وسایل نگهداری اسناد اداری

 

زونکن
کازیه
کلیر بوک
پوشه کیسه ای
کلاسور

 

ابزار همکاری و جلسات اداری :

زمانیکه شما میزبانی جلسات را برعهده دارید و یا با اعضای تیم خود جلسه تبادل نظر برگزار می کنید، می توانید از لوازم همکاری سود ببرید:

لیست ابزار همکاری و جلسات
ابزار همکاری و جلسات اداری

 

ابزار همکاری و جلسات اداری وایت برد
ماژیک وایت برد
تخته پاک کن
تابلو اعلانات
سه پایه
پروژکتور نمایش اسلاید
سیستم کنفرانس تلفنی
صندوق پیشنهادات

وسایل مصرفی اداری :

یک سری از وسایل اداری هستند که استفاده زیادی دارند. اما با توجه به مصرفی بودنشان بعد از تمام شدن، مجددا لازم به تهیه می باشند.

وسایل مصرفی اداری
وسایل مصرفی اداری
وسایل مصرفی اداری کاغذ چاپ
سوزن منگنه
جوهر پرینتر

 

لیست کامل وسایل دفتر کار :

 

لیست لوازم رومیزی: 

لوازم اداری رومیزی
لوازم اداری رومیزی

 

1- جا قلمی:

مناسب قرار دادن انواع نوشت افزار و جلوگیری از پراکندگی نوشت افزار بر روی میز کار می باشد. لحظه ای فکر کنید بدون هیچ نظم خاصی تمام وسایل روی میز شما به صورت پراکنده پخش شده باشد. اگر به یک خودکار جهت نوشتن نیاز داشته باشید باید کلی وقت جهت یافتن آن بگذارید. جا قلمی رومیزی یکی از مهم ترین لوازم اداری دفتر کار است. و می توانید تمامی نوشت افزار های مورد نیاز خود را به صورت مرتب درون آن جای دهید. خرید جا قلمی شهاب تحریر مدل M-900 جنس آن از فلز می باشد، بنابراین مقاوم در برابر فشار و ضربه های احتمالی است.

 

2- کاغذ یادداشت:

جهت نوشتن و نگه داری نکته های مهم روزانه به صورت موقت یا دائم، رد و بدل کردن نکات مختلف با همکارن مورد استفاده قرار می گیرد. بسیار برایتان پیش آمده که در محل کار، سر کلاس با شنیدن یک نکته ضروری و یا یادداشت کردن شماره تلفن، آدرس و نگارش هایی از این دست بخواهید مطالب را بر روی تکه ای کاغذ یادداشت کنید. بنابراین کاغذ یادداشت جزء لوازم اداری دفتر کار به حساب می آید.  کاغذ یادداشت چسب دار 100 برگی می‌تواند یک یادآور مطمئن برای روزهای پرمشغله‌ی شما باشد تا هیچ کار و جلسه و قرار ملاقات مهمی را از دست ندهید.

برای مشاهده انواع کاغذ یادداشت کلیک کن

3- جای کاغذ یادداشت:

جای کاغذ یادداشت برای استفاده انواع کاغذ یادداشت و پست ایت قرار می گیرد. برای مرتب نگهداشتن  کاغذها از جای کاغذ یادداشت رومیزی استفاده می شود. جای کاغذ یادداشت مدل فلزی مناسب میز مدیران، کارمندان و. برای نوشتن نکات لازم در هنگام کار و ثبت یادداشت های کاری برای جلوگیری از فراموش کردن آن ها می باشد. این جای کاغذ یادداشت با ابعاد کوچک و جمع و جور فضای کمی را در روی میز کارتان اشغال می کند.

 

4- جای سنجاق مغناطیسی:

جای سوزن ته گرد و کلیپس جهت نگهداری سوزن ته گرد روی میز کاربرد دارد. این محصول در ادارات، سازمان ها، مدارس و دانشگاه ها به دو شکل جای سوزن ته گرد یا جا سنجاق آهنربایی مورد استفاده قرار می گیرد. درب جا سوزنی مغناطیسی دارای سوراخی است که دور آن آهن ربایی قرار گرفته و با تکان دادن، سوزن ته گرد یا گیره کاغذ به آهنربای تعبیه شده بر روی درب چسبیده می شود. شما می توانید به راحتی از آن ها جهت چسباندن تعدادی برگ به یکدیگر استفاده کنید. جای سوزن ته گرد و کلیپس چوب و فلز از جنس چوب و فلز است. این محصول دارای دهانه ی آهنربایی است. که خاصیت مغناطیسی قوی دارد، تا به راحتی بتوان سنجاق ها رو بیرون آورد.

 

5- پایه تقویم:


تقویم رومیزی دارای برگه هایی خالی و سفید است، که به زیبایی مزین و خط کشی شده است. در گوشه ای از آن تاریخ و وقایع مهم آن روز چاپ شده است. پایه تقویم می تواند یک وسیله پر کاربرد می باشد. پایه تقویم چوب و فلز مناسب برای قرار دادن انواع تقویم بر روی میز کار می باشد. مدیران، کارمندان و افرادی که نیاز به یادداشت مطالب مهم جهت یادآوری دارند، باید از تقویم رومیزی که جای خالی برای یادداشت دارد استفاده نمایند.

 

6- گیره کاغذ و کلیپس کاغذ :

یکی از لوازم اداری مهم در امر دسته بندی و بایگانی اوراق اداری، گیره کاغذ و کلیپس کاغذ است که جز مهم ترین عناصر لیست لوازم اداری دفتر کار می باشد. گیره کاغذ می تواند تا ده برگه را در کنار هم نگه دارد ولی ظرفیت کلیپ کاغذ خیلی بیشتر از این هاست.علاوه بر آن کلیپس کاغذ باعث می شود که گوشه برگه ها تا نخورد و تا مدت ها چندین و چند برگه بصورت منظم کنار هم قرار بگیرند. با توجه به قسمت های اداری موجود در محل کارتان می توانید اقدام به خرید این گیره ها کنید چرا که این گیره های کاغذ بیشترین مصرف را برای بخش بایگانی شرکت به همراه خواهد داشت.

اگه میخوای بدونی گیره دوبل چیه کلیک کن

 

7- پایه تقویم: 


تقویم رومیزی دارای برگه هایی خالی و سفید است، که به زیبایی مزین و خط کشی شده است. در گوشه ای از آن تاریخ و وقایع مهم آن روز چاپ شده است. پایه تقویم می تواند یک وسیله پر کاربرد می باشد. پایه تقویم چوب و فلز مناسب برای قرار دادن انواع تقویم بر روی میز کار می باشد. مدیران، کارمندان و افرادی که نیاز به یادداشت مطالب مهم جهت یادآوری دارند، باید از تقویم رومیزی که جای خالی برای یادداشت دارد استفاده نمایند.

 

8- پایه چسب نواری :


چسب نواری برای چسباندن کاغذها یا هر شئ سبک دیگر به هم، در دفتر کار یا محیط های اداری کاربرد زیادی دارند.اگر برای هر بار استفاده از چسب نواری بخواهیم برای جدا کردن قطعات چسب، از قیچی یا دندانمان استفاده کنیم، روند کارمان بسیار سخت و آزار دهنده می شود.

 

9- دستگاه پانچ :


از مهمترین کارهای روزانه یک کارمند در دفترکار بایگانی کردن اسناد، مدارک، نامه‌ها و… است و در صدر لیست وسایل دفتر کار قرار میگیرد که برای انجام این کار مهم یک دستگاه پانچ کاغذ قوی مورد نیاز است. دستگاه پانچ کاغذ به عنوان یکی از لوازم اداری مهم، باید بسیار باکیفیت، انتخاب و خریداری شوند. زیرا به دلیل زیاد استفاده شدن، اگر آنها را بی کیفیت تهیه کنیم، در مدت کوتاهی دچار خرابی می شوند. بنابراین میتوان دستگاه پانج را جزیکی از مهم ترین لوازم اداری دفتر کار شرکت دانست.

 

10- منگنه :


منگنه وسیله‌ای است که صفحات کاغذ یا تکه‌هایی از جنس‌های چوب، پلاستیک و … را با استفاده از سوزن منگنه به هم متصل می‌کند. از لوازم اداری دفتر کار به حساب می آید. مشاهده انواع منگنه در سایت تحریرلند

اگه میخوای بدونی بهترین مارک منگنه اداری چیه کلیک کن

 

11-  پایه خنک کننده لپ تاپ :


باتوجه به این که لپ تاپ به یکی از اقلام ضروری شخصی برای انجام فعالیت های گوناگون تبدیل شده است. کاربردهای فراوانی در محیط های اداری وکار دارد.همچنین باتوجه به این که مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار میگیرد. گرمای زیادی تولید شده موجب اختلال در عملکرد قسمت های مختلف لپ تاپ می شود.همچنین با فرا رسیدن فصل تابستان و گرما نیز مشکل گرم شدن قسمت زیرین لپ تاپ و احتمال آسیب دیدگی سیستم های داخلی آن وجود دارد. یکی از مهم ترین لوازم اداری دفتر کار کول پد و یا پایه لپ خنک کننده تاپ است.

 

12- ماشین حساب :


حسابداران، کارمندان، حسابرس‌ها و دانش‌آموزان از انواع ماشین حساب استفاده می‌کنند. برخی از ماشین‌ حساب‌ها تنها چند عمل اصلی شامل جمع، منها، تفریق و ضرب را انجام می‌دهند در حالی که ماشین‌ حساب‌های مهندسی و پیشرفته توانایی حل پیچیده‌ترین معما‌ها و مسائل ریاضی را نیز دارند. صفحه ‌نمایش ماشین‌ حساب‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که بدون هیچ گونه خطا، اعداد واضح دیده شوند. قابلیت نمایش اعداد در این صفه نمایش‌ها متفاوت است ولی معمولا بیشتر ماشین حساب‌ها تا دوازده عدد را نشان می‌دهند. 

 

 لیست نوشت افزار اداری :

نوشت افزار اداری
نوشت افزار اداری

 

1- خودکار:


لوازم تحریر با خودکار و مداد در دنیا تعریف می شود. باید در لیست لوازم اداری دفتر کار آن را قرار داد. در مورد اهمیت خودکار در محیط های اداری، هر حرفی بزنیم، توضیح واضحات است. فقط لازم می دانیم به این نکته اشاره کنیم که برای تهیه‌ خودکار، لازم است بهترین کیفیت آن انتخاب شود. چرا که خودکار جزو پرکاربرد ترین لوازم تحریر محسوب می شود. اگر خودکار را با کیفیت خریداری نکنیم، دچار مشکلاتی از قبیل پس دادن جوهر، قطع و وصلی در حین نوشتن و… می شویم. این مشکلات در برخی از موارد باعث ایجاد حس ناخوشاید هم برای خودتان و کارمندانتان و همچنین برای ارباب رجوع شرکتتان ایجاد خواهد کرد. پس در انتخاب خودکار خوب درنگ نکنید.

برای مشاهده بهترین خودکار جزوه نویسی کلیک کن

 

2- لاک غلط گیر:


در تمامی فرایندهای نوشتن متن روی برگه درخیلی از موارد احتمال اشتباه زیاد وجود خواهد داشت. پس در چنین مواقعی خرید لاک غلط گیر بشدت ضروری خواهد بود. چرا که امکان دارد این اشتباه در نوشتار یک قرار داد مهم رخ دهد. پیشنهاد ما در انتخاب لاک غلط گیر، لاک خودکاری است. چرا که هم به ظاهر زیبای میز لوازم تحریر اداری دفترتان کمک خواهد کرد و هم بدلیل وجود نوک های تاشو به داخل, امکان خشک شدناش بسیار کم خواهد بود.

 

3- ماژیک هایلایتر:


افراد برای علامت‌ گذاری و مشخص کردن مطالب مهم، بر روی متون نامه‌، سند، دفاتر ثبتی و… به
ماژیک علامت گذار نیاز پیدا می‌ کنند. در خیلی از موارد علامت نزدن یک موضوع مهم در برگه های حاوی اطلاعات مهم به شرکت ضربه های بزرگ خواهد زد. در این زمان نیاز به یک ماژیک هایلات ساده بشدت مورد نیاز خواهد بود. تا قبل از این، برای مشخص کردن موارد مهم، از مداد یا خودکار استفاده می شد که این راه کافی نبود. بنابراین افراد به دنبال محصولی بودند که بتوانند تمام توجه را به مطالب و نوشته های مهم جلب کند. در این مورد هم ابتدا یک نیاز سنجی کنید و با توجه به تعداد کارمندان میزهای اداری موجود در دفتر کارتان اقدام به خرید کنید.

 

5-  ماژیک وایت برد:


ماژیک‌ های وایت برد بیشتر در اتاق جلسات، برای نوشتن نکات، استراتژی ها و مطالب مربوط به جلسه کاربرد دارند. بنابراین در اتاق مدیران که بیشتر جلسات در آنجا برگزار می‌ شود، لازم است چند عدد ماژیک وایت برد وجود داشته باشد. پس پیش از انتخاب ماژیک وایت برد باز هم نیاز سنجی کنید.  با توجه به داشتن اتاق جلسات و وجود وایت برد اقدام به خرید کنید. تنها نکته در انتخاب ماژیک، کیفیت رنگ و ارگونومی بدنه ماژیک است که در جلسات باعث خستگی دستتان نشود.

 

لیست وسایل نگهداری اسناد اداری :

لیست لوازم بایگانی
لیست لوازم بایگانی

 

1-  زونکن:


زونکن پوشه‌ای از جنس مقوایی است. پرمصرف ترین آن سایز A4 است. این زونکن ها دارای گیره‌‌های فلزی هستند که به وسیله آن‌ کاغذ را در خود نگه می‌دارند.
کاغذها برای اینکه در زونکن قرار گیرند، باید پانچ شوند. فاصله و اندازه سوراخ‌های کاغذ و حلقه‌‌های زونکن استانداردهای خاص خود را دارند. اگر کاغذ یا مدرکی که می‌خواهید در زونکن نگه دارید را نمی‌توانید پانچ کنید، می‌توانید به سادگی از کاورهای پلاستیکی سوراخ‌دار استفاده کنید و مدرک را داخل آن‌ها قرار داده و سپس درون زونکن قرار دهید.
بنابراین زونکن یکی از مهم ترین لوازم اداری دفتر کار
 است.

برای مشاهده بهترین مارک زونکن کلیک کن

 

2- کازیه چند طبقه :


کازیه چند طبقه یکی از لوازم اداری پرکاربرد است که به ما کمک می‌ کند تا بتوانیم پرونده‌ ها و برگه‌ هایی که روزانه با آن ها سر و کار داریم را برای نظم بیشتر، داخل آن قرار دهیم.بهترین وسیله برای مدیریت برگه ها و پرونده های روی میز کارمان، کازیه چند طبقه است. بعضی کازیه‌ ها فلزی و بعضی دیگر از جنس پلاستیک هستند.
کازیه اداری، هم دو طبقه و هم سه طبقه طراحی شده است که متناسب با نیازمان، آن را خریداری می‌ کنیم. پیشنهاد ما برای انتخاب کازیه مناسب اتخاب کازیه پلاستیکی است چرا که اکثر تولید کنندگان کازیه پلاستیکی از پلاستیک های متراکم و با کیفیت استفاده می کنند . با انتخاب کازیه پلاستیکی به جای فلزی می توانید اندکی در هزینه لوازم تحریر اداریتان صرفه جویی کنید. در ادامه اضافه می کنیم اگر در هزینه کردن مشکلی ندارید نیز به راحتی کازیه های فلزی را انتخاب کنید.

 کازیه چیست و چه کاربردی دارد؟

 

3- پوشه کیسه ای:


پوشه کیسه ای مانع از نفوذ گرد و غبار، رطوبت و سایر عوامل محیطی می شود. برگه های شما را در مدت زمان بیشتری سالم نگهداری می کند. وجود پانچ در حاشیه این
پوشه کیسه ای، امکان نگه داری و بایگانی در زونکن، کلاسور، پوشه های گیره دار و پاکت های دکمه دار را می دهد.

 

4- کلربوک :


بیشتر کارمندان با کاغذهای A4 پرینت شده که حاوی اطلاعات مهمی هستند بسیار سر و کار دارند. بنابراین جمع آوری و بایگانی این اسناد، کار مهمی است.کلربوک بعنوان مهم ترین عضو در لیست لوازم اداری دفتر کار
 قرار می گیرد. بنابراین کلربوک جایی است که اسناد، مدارک، قراردادها و بصورت کلی برگه های مهم را درون خود جای می دهد تا از مفقود شدن آنها جلوگیری نماید. کلربوک دارای جلد پلاستیکی محکم و مقاوم است که در واقع این جلد مقاوم، وظیفه اصلی محافظت از برگه ها را بر عهده دارد.از ویژگی های کلربوک می توان به این موضوع اشاره کرد که درون هر یک عدد کلربوک چندین کاور کاغذ وجو دارد که به این معنی است با خرید هر یک عدد کلربوک میتوانید چندین کاغذ را باهم و در کنار هم داشته باشید. پس به جای خرید پوشه های زیاد و کاورهای کاغذ زیاد , با خرید کلربوک تا حد زیادی میتوانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

 

لیست لوازم مصرفی اداری :

لوازم مصرفی اداری
لوازم مصرفی اداری

 

1-  کاغذ چاپ:


کاغذ مورد استفاده های زیادی دارد. مناسب برای انجام کارهای اداری و نوشتاری است.همچنین در پرینترهای لیزری و جوهر افشان برای کپی و فکس مورد استفاده قرار میگیرد. برای
مشاهده انواع کاغذ چاپ در برندهای متنوع کلیک کن.

 

برای مشاهده کاغذ مناسب دستگاه پرینتر کلیک کن

 

2- سوزن منگنه :


جالب است بدانید سوزن منگنه قطعه فلزی است که جهت اتصال کاغذ به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
سوزن منگنه جهت جلوگیری از گم شدن کاغذهای مرتبط با هم بسیار کاربردی می باشد.در واقع تمامی دستگاه های منگنه برای کار کردن نیاز به شارژ شدن توسط سوزن دارند.

 

3- جوهر پرینتر:

 

جوهر پرینتر یا پلاتر برای کارتریج و همچنین تانک جوهر ( مخزن ) استفاده می شود.  به آن جوهر مخزن نیز می گویند. جوهر ها در وزن های متفاوتی با توجه به نیاز مصرف کننده تولید می شوند. یکی از لوازم مصرفی مورد نیاز دفتر کار به حساب می آید.

 

اگه میخوای بدونی تانک جوهر چیه کلیک  کن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی تحریرلند

فروشگاه اینترنتی تحریرلند