کانال تلگرام تحریرلند صفحه رسمی تحریرلند در اینستاگرام

انواع کاغذ یادداشت

کاغذ یادداشت چیست؟

کاغذ یادداشت به کاغذهای سفید یا رنگی گفته می شود که برای نوشتن یادداشت های روزمره برای شخصی دیگر یا نکته ای خاص که می خواهیم در ذهنمان بماند استفاده می شود. افراد در طول روز کارهای مهمی که قصد انجام دادن آن را دارند به صورت مکرر فراموش می‌ کنند . به روش‌های مختلفی برای عدم فراموشی کارهای مهم شان متوسل می ‌شوند. یکی از پرکاربردترین لوازمی که در این زمینه می ‌تواند به سراغ افراد بیاید کاغذ یادداشت می باشد. این کاغذ ها با وجود این که پرکاربرد هستند، از قیمت مقرون به صرفه نیز برخوردار می باشند.
این موضوع سبب گسترش گرایش افراد به استفاده از این کاغذ ها شده است. افراد بسیاری وجود دارند که از انواع کاغذها یادداشت به عنوان چک لیست استفاده نموده و اقدام به نوشتن کارهای روزمره ی خود بر روی آن می نمایند. در واقع انواع کاغذ یادداشت یکی از اقلام ضروری بر روی میز کار کارمندان یا میز تحریر و یا هرجای دیگر می باشد.

کاربرد کاغذ یادداشت رنگی یا پست ایت چیست؟

کاغذهای یادداشت چسب دار دارای یک نوار در قسمت پشتی خود می باشند. این نوار دارای حالت چسبناک بوده و افراد به راحتی می توانند این برگه ها را به هر سطحی که تمایل دارند بچسبانند. تا یادداشت نوشته شده بر روی این کاغذ ها در دسترس و دید آنها قرار داشته باشد. در نتیجه تمایل کاربران به خرید کاغذهای یادداشت چسبی نسبت به کاغذهای یادداشت بدون چسب بیشتر می باشد.
به کاغذ هایی گفته می شود که برای نوشتن نکات مهم درسی در بین کاغذهای کتاب ، جزوات یا درج مطلب روی آن و چسباندن کاغذ به مانیتور ، یخچال ، درب و … مورد استفاده قرار می گیرد.
هر زمانی هم که به آن نیاز نداشته باشید بدون اینکه اثری از چسب آن باقی بماند به راحتی کنده می شود.
می توان گفت پست ایت یکی از اقلام پر طرفدار لوازم التحریر در بین دانش آموزان و دانشجویان به حساب می آید. معمولاً دانشجویان چون زیاد نیاز به نت برداری یا درج مطالب مهم در بین جزوات درسی و کتاب های درسی خود دارند ، از این کاغذ یادداشت رنگی چسب دار زیاد استفاده می کنند.

 

سایز کاغذ یادداشت

کاغذهای یادداشت در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید و به بازار عرضه میشوند. هر شخص به تناسب میزان فعالیت هایی که در طول روز دارد می تواند انواع کاغذ یادداشت با ابعاد مناسب را خریداری نماید. در نظر داشته باشید که کاغذهای یادداشت در رنگ بندی های متنوعی به بازار عرضه می شوند.  در برخی بسته‌ بندی ‌ها شاهد وجود چند رنگ از این کاغذ ها هستیم.

مثلاً مدیران و افرادی که در طول روز کارهای متفاوتی را انجام می دهند، بهتر است کاغذهای یادداشتی که ابعاد آن ها ۱۰ در ۱۰ سانتی متر می باشد را برای رفع نیاز خود خریداری نمایند. این افراد بهتر است کاغذهای یادداشتی که رنگ آنها سفید می باشد را برای این کار برگزینند.
اما دانش آموزان و دانشجویان بهتر است کاغذهای یادداشتی که رنگ برگه های آنها زرد کمرنگ می باشد را برای نوشتن یادداشت خریداری نمایند. خرید این رنگ از کاغذ یادداشت به آن‌ها کمک می‌کند تا در حین یادداشت برداری یا مطالعه چشمشان اذیت نشود. این افراد حتما می بایست کاغذهای یادداشت نوع چسبی را خریداری نمایند بتوانند آن را به هر بخش از کتاب یا جزوه که تمایل دارند بچسبانند.

نشانه یا پست ایت فلش دار ، ایندکس :

نمونه دیگری از پست ایت وجود دارد که برای گذاشتن نشانه در بین کتاب یا بین جزوات استفاده می شود. این نوع پست ایت که به آن کاغذ یادداشت چسبی فلش دار، کاغذ نشانه یا ایندکس گفته می شود کاربردهای فراوانی دارد. مثلاً برای گذاشتن نشانه بین کاغذها و جدا کردن آن ها از یکدیگر. یا جدا کردن برخی از اسناد و مدارک با استفاده از ایندکس رنگی از یکدیگر.
برخی از نمونه های این پست ایت به گونه ای است که می توان روی آن نوشت، این نوع پست ایت در دو نوع نشانه 10 رنگ و نشانه 5 رنگ عرضه می گردد و شما می توانید از نشانه با توجه به رنگ بندی متفاوت به عنوان ایندکس یا جداکننده استفاده نمایید.

کاربرد کاغذ یادداشت

کاغذهای یادداشت از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند. از آنجایی که این کاغذ ها در سایز های گوناگونی تولید می شوند، به راحتی می توانید اقدام به نوشتن هر میزان مطلب که تمایل دارید بر روی آنها نمایید. بنابراین هیچ محدودیتی در خصوص نوشتن یک جمله، یک کلمه یا یک متن طولانی بر روی آنها وجود ندارد.  افراد با استفاده از آنها قادر به ثبت ایده های خود به بهترین شکل ممکن خواهند بود.

محافظت از افکار گذرا

افراد خلاق و ایده پرداز با داشتن انواع کاغذ یادداشت می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن ایده هایی که به ذهنشان می رسند را ثبت نموده. در زمان و موقعیت مناسب به اقدام به پرورش این ایده‌ها و گسترش آنها نمایند. در نتیجه با استفاده از این کاغذ های کوچک و قابل حمل، افراد می‌توانند افکار طلایی و خلاقانه خود را ثبت و مراقبت کنند.  با استفاده از این کاغذ ها برنامه ریزی خوب و دقیقی برای انجام کارهای روزانه خود انجام دهند.

 

خرید پست ایت

پست ایت در نوع ساده و طرح دار ، تک رنگ و چند رنگ و در سایزهای کوچک ، متوسط و بزرگ تولید می شود.
این نوع کاغذ یادداشت با تعداد برگ پست ایت 400 برگ و پست ایت 100 برگ تولید می شود.
نمونه های فانتزی پست ایت نیز وجود دارد که به شکل صورتک یا برگ و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی تحریرلند

فروشگاه اینترنتی تحریرلند